Голуби та горлиці

Цей Підрозділ об'єднує любителів голубів та горлиць, з метою популяризації цих птахів українського походження і просування їх на міжнародний рівень, використання загальних стандартів прийнятих міжнародним співтовариством, інформаційної допомоги заводчикам і проведення заходів, що сприяють розвитку популяризації голубів та горлиць в Україні.

Шановні власники розплідників, заводчики, а також любителі і власники голубів та горлиць, запрошуємо Вас долучатися до наших ініціатив та кропіткої праці в напрямку розвитку українського птахівництва, навчання культурі розведення і утримання цих неймовірних птахів в умовах неволі, їх маркування, ведення відповідної племінної документації, обміну досвідом, а також участі в національних та міжнародних виставках.

Голуби і горлиці (горлички) - дивовижні птахи, які поширені практично на всіх континентах. Понад 5000 років люди утримують і розводять цих птахів. Різноманітність порід голубів дуже велика. Птахівниками світу виведено понад 800 порід голубів, різних за забарвленням, формою тіла і призначенням.  

Горлички також є улюбленцями птахівників - невеликі акуратні пташки з оригінальним красивим забарвленням пір'я. Вони дуже легко приживаються в неволі, досить добре сидять на яйцях і дбайливо доглядають за своїми пташенятами. Ці птахи не полохливі, спокійні, стресостійкі. Їх можна утримувати як в квартирі, так і в вуличних вольєрах. Прекрасно приручаються і навіть піддаються дресируванню. Дуже прив'язуються до господаря.

Горлиці чарівні і кмітливі птахи. Від них виходить дивовижна позитивна енергетика.

Найменші голуби бувають розміром з чорного дрозда, найбільші - з півня. За останні роки збільшилася кількість любителів, що займаються утриманням і розведенням диких видів голубів. Це заняття не легке, але досить цікаве. На виставках дикі види екзотичних голубів зустрічаються не часто, більше все ж таки у виставках приймають участь декоративні голуби різних порід.