Підрозділ ФІГУРНА КАНАРКА

Цей Підрозділ об'єднує любителів фігурних канарок, з метою популяризації цих птахів українського походження і просування їх на міжнародний рівень, використання загальних стандартів прийнятих міжнародним співтовариством, інформаційної допомоги заводчикам і проведення заходів, що сприяють розвитку популяризації фігурних канарок в Україні.

Шановні власники розплідників, заводчики, а також любителі і власники фігурних канарок, запрошуємо Вас долучатися до наших ініціатив та кропіткої праці в напрямку розвитку українського птахівництва, навчання культурі розведення і утримання цих неймовірних птахів в умовах неволі, їх маркування, ведення відповідної племінної документації, обміну досвідом, а також участі в національних та міжнародних виставках.

Представники цієї групи птахів цікаві не тільки своїм забарвленням, а перш за все оригінальною статурою. Це дуже різнманітна група яка об'єднує понад 40 порід канарок.

Одні з них дуже великі (довжиною 22-23 сантиметри), інші, навпаки, карликові, треті - кучеряві, четверті - горбаті. Всі вони відрізняються не високою якістю співу, поліпшенням якого ніхто не займався.

Горбаті канарки (зараз їх налічується п'ять порід) вражають неприродним, навіть потворним зовнішнім виглядом. У них довгі ноги, вертикальна постановка тулуба і хвоста, а маленька головка на довгій шиї витягнута нижче рівня плечей, як у грифа.

Оригінальні кучеряві породи (їх всього дев'ять): оперення паризької канарки немов завите гарячими щипцями по всьому тілу. В інших курчавість тільки на грудях, спині і боках тулуба.

Підрозділ працює відповідно до рекомендацій і стандартів прийнятих COM