Підрозділ "В'ЮРКОВІ"

Цей Підрозділ об'єднує любителів в'юркових, з метою популяризації цих птахів українського походження і просування їх на міжнародний рівень, використання загальних стандартів прийнятих міжнародним співтовариством, інформаційної допомоги заводчикам і проведення заходів, що сприяють розвитку популяризації в'юркових в Україні.

Шановні власники розплідників, заводчики, а також любителі і власники щедриків, щигликів, снігурів, запрошуємо Вас долучатися до наших ініціатив та кропіткої праці в напрямку розвитку українського птахівництва, навчання культурі розведення і утримання цих неймовірних птахів в умовах неволі, їх маркування, ведення відповідної племінної документації, обміну досвідом, а також участі в національних та міжнародних виставках.

Традиція утримання птахів в домашніх умовах бере свій початок ще з давніх часів. З розвитком людства змінювалась культура утримання пернатих. Слід зазначити, що птахи вітчизняної фауни утримувались любителями завдяки своїм вокальним здібностям. Тому з цією метою відловлювали лише самців. Самок не відловлювали, тому що над розведенням в неволі ніхто всерйоз не задумувався. Це стало серйозним бар’єром на шляху розвитку любительського птахівництва. Згодом, в нашій країні почали з’являтись різні екзотичні птахи, які завдяки своїм яскравим тонам оперення привернули увагу любителів природи. Разом з тим поява екзотичних птахів сильно знизила інтерес до представників вітчизняної фауни. І практично призвела до повного занепаду утримання таких неповторних птахів як щедрики, щиглики, снігурі та інші. 

В багатьох країнах внаслідок серйозної загрози антропогенного процесу законодавчо обмежили відлов птахів, що мешкають на території їх країн. Це стало дуже потужним поштовхом любителям для створення «домашніх» популяцій птахів вітчизняної фауни. Цю ж мету поставила перед любителями Міжнародна орнітологічна конфедерація (СОМ). З метою охорони птахів шляхом розмноження їх в домашніх умовах СОМ прийняла рішення про допуск до виставок та чемпіонатів лише тих птахів що були виведені любителями. Згідно положень СОМ до виставок і конкурсів не допускаються  птахи, що не мають нероз’ємного номерного кільця.

Зі створенням Всеукраїнської громадської організації "Zoocвіт" з’явилась перспектива широкого залучення любителів птахів до участі в орнітологічних заходах, до тісної співпраці професіоналів і любителів. Важливим завданням організації є підвищення кваліфікації любителів. З цією метою планується регулярне проведення семінарів.

Для виходу любителів на міжнародний рівень, підрозділ "В'юркові" ставить перед собою мету затвердити стандарти всіх птахів, що входять до даного підрозділу. Організація забезпечує всіх любителів птахів нероз’ємними кільцями. Тому, притримуючись стандартів СОМ кільцювання всіх птахів є обов’язковим. 

Вся ця діяльність спрямована на переорієнтацію любителів птахів вітчизняної фауни на утримання птахів з метою розведення та створення одомашнених популяцій і подальшої селекції з метою отримання різних кольорових варіацій оперення та птахів з яскраво вираженими співочими здібностями. Безумовно, відсутність досвіду, багаторічна хибна думка про складність розведення вітчизняних видів, підтримувана деякими нашими поважними орнітологами, довго ще буде позначатись на успіхах любителів.

Таким чином, мова йде про зміну психології любителів птахів вітчизняної фауни від утримання до розведення. Тісна співпраця любителів з професіоналами організації обов’язково дасть позитивний результат.