16.07.2021

Увага! 15.07.2021 року прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)".

Детальніше на сайті офіційного веб-порталу Верховної Ради України

11.05.2021

Шановне товариство, з 13 квітня 2021 року діють нові правила експорту та імпорту тварин між Україною та країнами СНД. Такі зміни пов’язані з втратою чинності Угоди про співробітництво в галузі ветеринарії, підписаної у 1993 році. Таким чином замість ветеринарного свідоцтва по формі №1 тепер на різних тварин видаються окремі ветеринарні сертифікати. Слід зазначити, що на птахів тепер існує окреме ветеринарне свідоцтво. Радимо вам перед карантинуванням, здачею необхідних аналізів та плануванням подорожі зі своєю твариною, уточнити у спеціалістів державних ветеринарних установ наявність нових бланків ветеринарних сертифікатів.

25.03.2021

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомило про те, що III Додаток CITES поповнився на 32 види тварин фауни України.

Через непоодинокі спроби вивезти незаконним шляхом за межі України співочих птахів, Міндовкілля ініціювало внести 32 види тварин під захист Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).

До цього переліку входять щиглики (Carduelis carduelis), чижі (Carduelis (Spinus) spinus), а також болотяна черепаха (Emys orbicularis). Повний перелік видів, що додані в CITES з ініціативи України. 

17.03.2021

Шановні любителі птахів, в зв’язку з вашими частими зверненнями до нас за допомогою щодо «легалізації» птахів чи допомогою в оформленні документів з метою вивозу  птахів за кордон, хочемо роз’яснити наступне:

Безліч зникаючих видів екзотичних птахів знаходяться під охороною Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникненняВ зв'язку з цим переміщення більшості птахів через митну зону України можливо виключно за наявності відповідних дозволів Адміністративних органів СІТЕС.

12.03.2021

Міністерство юстиції України затвердило новий перелік видів тварин, що будуть занесені до четвертої редакції Червоної книги України. Це результат багаторічної праці великого колективу науковців з різних наукових установ, насамперед, Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.

Детальніше на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України

09.02.2021

Увага! Згідно з Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів № 201 від 15.10.2020 року набули чинності Зміни до Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах.

Сторінки